Kotły grzewcze typu Bio Max Mini oraz Bio Max Mini Kompakt

na pellet spełniają normy ecodesign i 5 klasy.

 

 1. Współpracują z palnikami pelletowymi KIPI  i  stanowią najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie urządzeń grzewczych przystosowanych do opalania ekologicznym paliwem odnawialnym – pellet.
 2. Doskonałe źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal oraz innych obiektów o mnijszej kubaturze.
 3. Ponieważ są w pełni zautomatyzowane zapewniają niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pracy, czym spełniają najwyższe wymagania Klientów.
 4. Kotły Bio Max Mini i Mini Kompakt, co do zasady są urządzeniami grzewczymi jednofunkcyjnymi, jednak po przyłączeniu do nich wymiennika ciepłej wody użytkowej doskonale nadają się także do przygotowania ciepłej wody.
 5. Ekologia
  Cechą charakterystyczną kotłów Bio-max Mini jest bardzo niska emisja pyłów i szkodliwych związków w spalinach, która jest znacznie mniejsza od wartości dopuszczalnych dla grupy kotłów na paliwa stałe i czyni je urządzeniami w pełni ekologicznymi.

 

Seria kotłow Bio Max Mini spełnia wszystkie wymagania stawiane ekologicznym kotłom niskoemisyjnym, a w szczególności wymogi dyrektywy unijnej o EKODESIGNIE oraz 5-tej klasy z godne z normą PN-EN 303-5:2012.

 

Paliwa

5 klasa i EcoDesign

Agropellet

Pellet

Zalety i wyposażenie

 1. Zaletą kotłów z serii Bio Max Mini są niewielkie rozmiary względem posiadanej mocy, co pozwala je umieścić nawet w niewielkich pomieszczeniach pełniących funkcję kotłowni.
 2. W standardzie kocioł na pellet wyposażony jest w palnik z funkcją czyszczenia , automatyczną zapalarkę oraz sterownik pogodowy z możliwością autoregulacji procesu spalania – Fuzzy Logic.
 3. Kotły Bio Max Mini Kompakt standartowo posiadają zbiornik paliwa umieszczony w górnej ich części, kocioł Bio Max Mini wymaga dodatkowego wyposażenia w wolno stojący zbiornik na pellet (opcja dodatkowo płatna).
 4. Oba urządzenia mogą pracować w układzie zamkniętym  jak i otwartym. Kocioł do układu zamkniętego posiada fabrycznie wbudowaną wężownicę schładzającą blok wodny wraz z zabezpieczeniem termicznym wypływu.
 5. Dodatkowym wyposażeniem może być zdalne sterowanie z aplikacją mobilną.