Systemy grzewcze

Stworzeni by ogrzewać...

Tłumacz/Translator:

Pierwsze kroki

1965-

 

1985

Jesteśmy firmą rodzinną. Powstanie fabryk w północnej Grecji zapoczątkował młody, zdolny inżynier Miltiades Matsios, który był ojcem obecnych właścicieli fabryk pod nazwą BIOTHERM. Początkowo konstruował stalowe kotły grzewcze na gaz, ale szybko wprowadził również urządzenia na olej.

Rozwinięte i dobrze prosperujące przedsiębiorstwo zostało przekazane synom Dionisosowi i Christodoulosowi Matsios i dalej rozwijało się pod obecną nazwą. Celem było stworzenie i wyprodukowanie wysokiej jakości kotłów grzewczych. Firma miała bardzo prostą strukturę.

1987 Fabryka rozrasta się, zdobywamy dzięki temu większe doświadczenie, choć nasze zasady nie uległy większym zmianom. Rozwujane są nowe technologie, zakupowane nowe technologie, firma zaczyna skupiać się na produkcji urządzeń wielopaliwowych.
1990 Park maszynowy osiąga 1000 m2 powierzchni na terenie 10 000 m2.

Przedsiębiorstwo rozwija się

1992 Przedsiębiorstwo przybiera formę S.A. - stajemy się tym samym firmą handlowo - produkcyjną. Nasza produkcja rozwija się bardzo szybko.
1993 Zostaje podwojona powierzchnia hal produkcyjnych i udoskonalony park maszynowy.
1994 Działalność nasza zostaje poszerzona o sektor handlu zagranicznego, oferującego urządzenia grzewcze.
1995 Nasze produkty otrzymują europejski certyfikat ISO 9002 z niemieckiego TÜV- BAYERN.
1996 Tradycyjne maszyny zastąpiliśmy technologią najnowszej generacji. Dzięki temu obniżyliśmy koszty produkcji, a jakość naszych towarów wzrosła. Fabryka rozrasta się do 5500 m2. Firma otrzymuje certyfikat CE z TÜV - GRECJI.

Ze wzrokiem utkwionym w przyszłość

1998 Zostaje powołana do życia filia fabryki w Bukareszcie pod nazwą Thermostahl Romania. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze wyroby w krajach ościennych (Albania, Bułgaria, Macedonia, Cypr). Stajemy się firmą o charakterze międzynarodowym.
1999 Rozpoczynamy działania w kierunku uzyskania przez nasze produkty certyfikatu ISO 9001 od TÜV - BAYERN. Jakość naszych produktów jest nieustannie kontrolowana.
2000 Naszym celem jest rozszerzenie naszej działalności poza granice Grecji i zdobycie wymagającego rynku europejskiego ze szczególnym uwzględnieniem Skandynawii i krajów Bliskiego Wschodu.
2001 Najnowszym osiągnięciem jest stworzenie w Warszawie firmy córki THERMOSTAHL Poland Sp. z o.o.

Budujemy solidną markę THERMOSTAHL Poland

2002 Thermostahl otrzymuje certyfikat UDT na swoje produkty. Zbudowaliśmy sieć autoryzowanych dystrybutorów i serwisantów, którą stale rozwijamy. Prowadzimy szkolenia dla projektantów zdobywając ich aprobatę.
2003 Firma staje się coraz bardziej znana. Uczestniczymy w targach międzynarodowych oraz lokalnych. Poszerzyliśmy ofertę o dodatkowy osprzęt - jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości urządzeń (palniki, podgrzewacze) największych producentów na świecie. Wyspecjalizowaliśmy się w systemach grzewczych wykorzystujących paliwa stałe ekologiczne.

2004

 

 

2005

 

2007

2008

 

2009

 

2010

 

2012

Mamy ponad 60 autoryzowanych dystrybutorów i ponad 100 firm serwisowych w całej Polsce. Zostają uruchomione dwie pierwsze największe kotłownie pelletowe w Polsce z wykorzystaniem naszych kotłów. Thermostahl Grecja - firma matka jest generalnym dostawcą kotłów grzewczych na Olimpiadę 2004 w Atenach. Uzyskujemy w Polsce certyfikat ekoloficzny na wytwarzane urzadzenia wielopaliwowe.

Jest rokiem przełomowym w historii Spółki, powstaje wysoko wyspecjalizowany park maszynowy, budowana jest nowa hala produkcyjna w Rumunii. Thermostahl rozszerza ekspansję na rynek centralnej i południowo-wschodniej Europy. Uczestniczymy w branżowych  Targach Pol-Eko w Poznaniu oraz targach międzynarodowych m.in w Brnie. Jako THERMOSTAHL POLAND zostajemy wyróżnieni w plebiscycie "MAZOWIECKA FIRMA ROKU 2004"

Działając jako grupa firm pod wspólnych szyldem Thermostahl Group of Companies, ropoczymay działalność handlową w Mołdawii. Thermostahl POLAND, uzyskuje II miejsce w konkursie ORŁÓW POLSKIEGO BUDOWNICTWA 2007.

Powstaje wysoko wyspecjalizowany dział badań i rozwoju, skupiajacy się głównie na ulepszeniu technologicznym  wielopaliwowych kotłów grzewczych. Firma kładzie wysoki nacisk na niską emisje CO2 do środowiska. Uwieńczeniem rozwoju fabryk jest uzyskanie Certyfikatu Jakości Produkcji DEKRA ISO 9001-2008.

Jesteśmy liderem w Europie w produkcji kotlów grzewczych o niskiej emisji spalin CO2. Produkujemy urządzenia głównie dla przemysłu do 5000 kW tj. dla osiedli, instytucji oświatowych etc. Z sukcesem prowadzimy szeroko zakrojoną ekspanse na rynki Europy Wschodniej.

Powstaje nowa linia produktów w nowej oprawie, na potrzeby rynku i zadowolonych Klientów coraz częście produkujemy urzadzenia dla domów od 16kW. Główna produkcja i działay Badań i Rozwoju przenoszą się do Rumunii. Jesteśmy doceniani na rynkach Europy jako producent profesjonalnych wysokowyspecjalizowanych i ekologicznych kotłów na bio paliwa, w szczególności o dużych mocach.

Na terenie fabryki swoją działalność rozpoczyna laboratorium biomasy, w którym regularnie dokonujemy pomiarów, analiz efektywności oraz emisji spalin a także przeprowadzamy szkolenia. Uzyskujemy Certyfikat Zarządzania Jakością TUV Thuringen. To ores wzmorzonej aktywności sprzedażowej w Polsce. Rozpoczynamy kampanie szkoleniowe dla projektantów.

50 lat doświadczenia

Menu

Polecamy

BIOPLEX
17-5000kW

Kocioł na biomasę / gaz / olej*
*olej przepracowany

kotły projektowane w technologii 3D CAD SolidWorks

Wykonanie: AGINUS
Licznik odwiedzin: 464
Siedziba:
05-000 Pruszków
Al. Wojska Polskiego 42 b
NIP:      522-26-20-875
REGON: 017389677
KRS:     0000041241
Kapitał zakładowy: 50 000 zł
Konto bankowe: PEKAO SA XIII o. w Warszawie
nr 96 1240 2034 1111 0000 0307 6255
statystyki